• Om oss

     

    Vår vision är att erbjuda våra kunder bra service till ett konkurrenskraftigt pris​

     

    Signäs Redovisningsbyrå AB är belägen i Sisjön, Göteborg och är en heltäckande Redovisningsbyrå med 10 anställda.

     

    Våra medarbetare är erfarna redovisningskonsulter som är vana att jobba med redovisning, lönehantering, bokslut, årsredovisningar och alla slags deklarationer. Vi besitter även stora kunskaper vad gäller bolagsärenden såsom bolagsbildningar, likvidationer och ändringsanmälningar.

     

    Vi har ett stort kontaktnät av revisorer och experter som vi samarbetar med vid behov

     

  • Våra tjänster

    Redovisning

    – Bokföring

    – Momsredovisning

    – Fakturering

    – Lönehantering

    – Leverantörsreskontra

    – Betalningar

    – Skattedeklaration
    – Bokslut
    – Årsredovisning

     

     

    Rådgivning

    – Skatterådgivning
    – Företagsvärdering
    – Generationsskifte
    – Bolagsöverlåtelse
    – Pensionsförsäkring
    – Akiteägaravtal
    – Kompanjonavtal

    Bolagsärenden

    – Bolagsbildning

    – Ändringsanmälningar

    – Likvidation

    – Övriga bolagsärenden

    Skatt

    – Bolagsdeklaration

    – Privatdeklaration

    – Kontrolluppgifter

    – Övriga skatteärenden

  • Medarbetare

    Ulf Signäs

    Redovisningskonsult

    +46 707-88 44 11

    ulf@signas.se

    Karl-Oscar Wessman

    Redovisningskonsult

    +46 732-48 48 94

    karl-oscar@signas.se

    Per Martin Strömberg

    Redovisningskonsult

    +46 703-77 79 76

    per-martin@signas.se

    Anita Asp

    Redovisningskonsult

    +46 735-18 51 41

    anita@signas.se

    Tamar Jamkojian

    Redovisningskonsult

    +46 760-09 70 70

    tamar@signas.se

    Anna Nielsen

    Redovisningskonsult

    +46 735-18 51 37

    anna@signas.se

    Alice Ludvig

    Redovisningskonsult

    +46 709-55 52 98

    alice@signas.se

    Anne Olsson

    Redovisningskonsult

    +46 735-18 51 35

    anne@signas.se

    Angela Rasmussen

    Redovisningskonsult

    +46 760-09 52 00

    angela@signas.se

    Paulina Tkaczyk

    Redovisningskonsult

    +46 735-18 13 25

    paulina@signas.se

  • Kontakta oss

    Fyll i nedanstående så kontaktar vi dig så snart som möjligt

  • Hitta oss

    Klicka på kartan för färdbeskrivning